Понедельник, 21.05.2018
ЧЕРНІГІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [8]
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Статті

Дитина виїжджає за кордон - потрібна згода батьків.

Нарешті прийшло довгоочікуване літо і можна оздоровити дітей в тому числі за кордоном. Зрозуміло, що коли дитина виїжджає за кордон для відпочинку і оздоровлення разом з батьками, то все в порядку. Але, як бути коли дитина їде в супроводі когось іншого, або одного з батьків?

За повідомленням державної прикордонної служби України, опублікованої в офіційному друкованому засобі – газеті „Урядовий кур’єр” від 26 травня 2005 року № 96, пропуск на виїзд з України неповнолітніх осіб у супроводі одного з батьків здійснюється тільки за наявності належно оформлених документів.

Насамперед, у дитини повинен бути проїзний документ або вона має бути вписана у паспорт батьків, а якщо дитині виповнилось п’ять років, то у паспорт батьків повинна бути вклеєна її фотокартка, скріплена гербовою печаткою уповноваженого органу.

Згідно п. 2 ст. 4 закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” оформлення проїзного документу дитини провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання батьків або законних представників батьків. Тобто, спочатку батькам слід звернутися до нотаріуса з паспортами та свідоцтвом про народження дитини і оформити заяву - клопотання про видачу проїзних документів дитині.

Також, за інформацією державної прикордонної служби, пропуск через кордон можливий лише за наявності нотаріально засвідченої заяви іншого з батьків про згоду на вивезення дитини за кордон. Тобто, в випадку якщо дитина їде з одним з батьків, то другий з батьків, повинен заздалегідь потурбуватися про оформлення нотаріальної згоди на таку поїздку дитини.

А як бути, якщо така згода не дається? Вищевказаною статтею передбачено, що за відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено за рішенням суду.

Крім того, обом батькам слід відвідати нотаріуса і засвідчити свою спільну згоду якщо їх дитина їде за кордон у супроводі іншої особи, будь-то керівник групи або навіть близький родич, скажімо бабуся.

Таким чином держава вживає заходів для боротьби з незаконним переміщенням, вивезенням та неповерненням дітей з-за кордону, їх викраденням, торгівлею та контрабандою ними.

За більш детальною консультацією та безпосереднім оформленням всіх необхідних документів запрошуємо звертатися за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка 5, (напроти зупинки тролейбусів №1,2,9; кафе „Корона” магазину „Фокстрот” біля магазину „Від олівця...” з 09-00 до 17-30, в суботу з 09-00 до 13-00. 

Телефони для довідок: 8(04622) 647-010, 8 (0462) 622-572.


Голова Чернігівського обл. відділення
Української нотаріальної палати,
Приватний нотаріус Чернігівського
міського нотаріального округу      Красногор Олександр Володимирович


Категорія: Статті | Додав: vjaz (29.07.2010) | Автор: Красногор Олександр Володимирович
Переглядів: 1436 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Корисні посилання
  • Верховна Рада України
  • Президент України
  • "Урядовий Портал"
  • Міністерство Юстиції України
  • Інформаційний Центр МЮУ
  • Українська Нотаріальна Палата
  • Нотаріальна Палата України
  • Академія нотаріату України
  • Вісник Податкової Служби України
  • Газета «Юридична практика»
  • Асоціація Правників України
  • Юридичний портал
  • ДП «Інформаційно-ресурсний центр»
  • Управління нотаріату
  • Юридичний радник
  • Український нотаріат


  • Інформація для нотаріусів про окремі нововведення в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму
  • Copyright Chernigiv Notariat © 2018
    Безкоштовний хостинг uCoz