П`ятниця, 19.04.2024
ЧЕРНІГІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 89
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЧЕРНІГІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ




Нотаріат Чернігівської області станом на 10 серпня 2010 року налічує 41 державних та 84 приватних нотаріусів. Державний нотаріат став міцним фундаментом для становлення та розвитку приватного нотаріату області, який сьогодні набирає все більших обертів, про що свідчить збільшення кількості нотаріальних дій, які вчиняються приватними нотаріусами. Так протягом 2009 року приватними нотаріусами Чернігівської області вчинено 215 561 нотаріальна дія, а державними нотаріусами 116 733 нотаріальні дії. Сума державного мита, стягнутого державними нотаріусами у 2009 році становить 2 689 544 грн. 28 коп. Сума коштів, отриманих за надання державними нотаріусами державних нотаріальних контор та державного нотаріального архіву додаткових платних послуг у 2009 році становить 2 868 148 грн. 35 коп.

Плеяду нотаріусів, які вже більше 20 років стоять на захисті інтересів громадян складають: серед державних нотаріусів – Завалієва В.В., Кухта Т.О., Прохоренко Т.Ю., серед приватних – Дремлюга Р.І., Дудка Г.Я., Кізуб Т.Є., Новик В.П., Рекуха Л.І., Шарай П.П., Янчук В.О.

Чернігівщина не залишається в стороні від загальних процесів, направлених на поступове реформування нотаріату. У вересні 2001 року було створено Чернігівське обласне відділення Української нотаріальної палати, метою якого є: сприяння підвищенню професійного рівня нотаріусів області, удосконалення правової допомоги, яку нотаріуси подають фізичним та юридичним особам, які успішно втілюються в життя протягом останніх років.

Перший голова відділення з 2001 року по 2004 рік – приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Борисова Тетяна Анатоліївна.

З 2004 року по цей час голова відділення – приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Красногор Олександр Володимирович.

Чернігівський край, який має свою унікальну історію, що починається з древнього Сіверського князівства, розкинувся майже на 32 тис. км. кв. і межує з близькими Росією та Республікою Білорусь. Для поліпшення і подальшого розвитку професійних зв’язків між колегами-нотаріусами цих братніх країн, обміну досвідом на запрошення Міністерства юстиції Республіки Білорусь представники Чернігівського обласного відділення УНП та Чернігівського обласного управління юстиції в 2004 році брали участь в Міжнародному науково-практичному семінарі органів нотаріату в м. Солігорськ Мінської області на актуальну тему: „Оформлення спадкових прав громадян”. Нотаріуси Чернігівщини також беруть активну участь в інших конференціях, круглих столах з питань нотаріальної діяльності, які проводяться в Україні та за кордоном.

Вагомим здобутком Чернігівського обласного управління юстиції та Чернігівського обласного відділення УНП є створення в 2004 році методично-консультативної Ради нотаріату, яка розглядає і вирішує найскладніші проблемні питання, які виникають в діяльності нотаріусів області. Хоча рішення Ради носять рекомендаційний характер, все ж таки вони сприяють виробленню в області єдиної нотаріальної практики, так як в склад Ради входять найдосвідченіші нотаріуси області та працівники відділу нотаріату облуправління юстиції.

Важливу роль в формуванні єдиної нотаріальної практики по Чернігівській області та розповсюдженні новел в нотаріаті відіграє друкований засіб - „Інформаційний Вісник”, який видається Чернігівським обласним відділенням УНП та розповсюджується між нотаріусами Чернігівської області – членами нотаріальної палати.
Оскільки, звертаючись до нотаріуса і укладаючи нотаріальні акти, громадяни узаконюють важливі етапи свого життя, одним з головних завдань нотаріальної діяльності є надійне збереження цих документів та забезпечення можливості завжди і своєчасно отримати дублікат або засвідчену копію. Саме для цього в 1996 році було створено державний нотаріальний архів Чернігівської області, який є фондоутримувачем всіх державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів Чернігівщини. Працівниками архіву забезпечено надійне комплектування, збереження та використання великого обсягу нотаріальних документів нотаріату області, деякі з яких датовані ще 1943 роком.

Методичне керівництво роботи нотаріусів та контроль за організацією їх діяльності здійснює Головне управління юстиції у Чернігівської області в особі першого заступника начальника Рожця Сергія Михайловича та начальника відділу нотаріату Давиденко Ніни Василівни.
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Корисні посилання
  • Верховна Рада України
  • Президент України
  • "Урядовий Портал"
  • Міністерство Юстиції України
  • Інформаційний Центр МЮУ
  • Українська Нотаріальна Палата
  • Нотаріальна Палата України
  • Академія нотаріату України
  • Вісник Податкової Служби України
  • Газета «Юридична практика»
  • Асоціація Правників України
  • Юридичний портал
  • ДП «Інформаційно-ресурсний центр»
  • Управління нотаріату
  • Юридичний радник
  • Український нотаріат


  • Інформація для нотаріусів про окремі нововведення в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму
  • Copyright Chernigiv Notariat © 2024
    Безкоштовний хостинг uCoz