Вівторок, 13.11.2018
ЧЕРНІГІВСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВІДДІЛЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ
Меню сайту
Категорії розділу
Статті [8]
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Статті

Семінар нотаріусів Чернігівщини
26 березня 2008 року відбувся семінар нотаріусів Чернігівської області з теми „Порядок вчинення окремих видів нотаріальних дій”. 
За ініціативи Головного управління юстиції в Чернігівській області та підтримки Чернігівського обласного відділення Української нотаріальної палати, окрім нотаріусів, для участі в семінарі були запрошені також представники юридичних відділів акціонерних комерційних банків міста Чернігова, працівники відділів земельних ресурсів, бюро технічної інвентаризації Чернігівської області. Загалом у роботі семінару взяли участь 159 учасників.
Також по запрошенню Головного управління юстиції та обласного відділення УНП у роботі семінару взяли участь заступник директора департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Міністерства юстиції України Баранова Тетяна Іванівна та Президент Української нотаріальної палати Павлова Людмила Миколаївна.
Розпочав роботу семінару перший заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області Рожець Сергій Михайлович, який привітав учасників семінару і наголосив на актуальності запропонованих для доповідей та обговорення тем.
Окремо ним було підкреслено, що, незважаючи на деякі неузгодження норм чинного законодавства та інколи двояке його тлумачення, «ми, нотаріуси, та фахівці права, які спільно працюють з нами, повинні виробляти єдину, узгоджену нотаріальну практику і саме для цього буде корисним і цікавим послухати і взяти до уваги думку та позицію досвідченого фахівця Міністерства юстиції України, яке на сьогодні є так би мовити „державним регулятором” порядку оформлення цивільних правовідносин у нотаріальній сфері», після чого надав слово для доповіді своєму представникові - Барановій Тетяні Іванівні.
Варто зазначити, що її виступ, в якому було розкрито загальну нотаріальну практику з питань оформлення поділу майна та відділу частки майна, що є у спільній частковій власності, відчуження іпотеки земельних ділянок та розташованих на них об’єктів нерухомості (у тому числі незавершеного будівництва), питання одночасності посвідчення договорів купівлі-продажу та іпотечних договорів, внесення змін до іпотечних договорів, був сприйнятий нашою нотаріальною спільнотою, як висловилася Тетяна Іванівна, «з великий задоволенням, увагою і зацікавленістю». При цьому на всі питання, а вони були досить непрості, Тетяна Іванівна надала повні і вичерпні відповіді.
Зазначу, що навіть після оголошення перерви на каву, дискусія аудиторії з Тетяною Іванівною тривала ще доволі довго, і особливо хотіли почути її відповіді працівники БТІ.
При цьому хотілося б зауважити на наступному. Спілкування за рівнем поставлених запитань працівниками БТІ, відділів земельних ресурсів та нотаріусів виявило, що останні грунтовніше обізнані в чинному законодавстві. Мабуть, на це впливає те, що нотаріус щоденно стикається з різноманітними юридичними ситуаціями, досконально їх розбирає, застосовуючи різні галузі права. Неабияку роль у цьому відіграє також достатній рівень фахової підготовки нотаріусів, їхнє належне методичне забезпечення, підвищення кваліфікації на відповідних курсах, семінарах, конференціях, що постійно проводяться Міністерством юстиції, Українською нотаріальною палатою, наявність власного друкованого видання - наукового - практичного журналу „Нотаріат для Вас”, офіційних Інтернет-сайтів.
Ще більшу увагу привернув виступ Президента Української нотаріальної палати Павлової Людмили Миколаївни, яка вперше мала нагоду спілкуватися з усією нотаріальною громадою Чернігівщини, доповіла про сучасний стан нотаріату в Україні, необхідність та шляхи його реформування. Нотаріусам Чернігівщини було цікаво послухати про здобутки Української нотаріальної палати (а вони є!), плани та перспективи розвитку нотаріату України, міжнародні зв’язки УНП.
Людмила Миколаївна запевнила присутніх, що інтереси нотаріусів, питання їхнього професійного захисту, майбутнього пенсійного забезпечення і розвитку нотаріальної професії в Україні були і залишаються головними пріоритетами в роботі Ради Української нотаріальної палати і її Президента.
До речі, Президент УНП завітала до старовинного Чернігова не з «порожніми руками». За багаторічну сумлінну роботу, активну громадську позицію, відповідно до рішення Ради вищою відзнакою УНП – нагрудним знаком „За заслуги перед нотаріатом” на цьому семінарі була нагороджена приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Борисова Тетяна Іванівна. Також Людмила Миколаївна подякувала нотаріусам Чернігівщини: приватному нотаріусу Прилуцького міського нотаріального округу Могиленко Ларисі Миколаївні і завідувачці Першої чернігівської державної нотаріальної контори Чуприненко Олені Віталіївні за їхню дієву допомогу в роботі комісії УНП з аналізу, методології та прогнозування нотаріальної практики, та побажала всім нотаріусам успіхів у роботі, більше гарних клієнтів і менше суперечливих випадків у роботі.
На цій ноті спілкування нотаріусів Чернігівщини за участі президента УНП, представника Міністерства юстиції було закінчено.
Також в рамках даного семінару були розглянуті і такі питання:
- землі для ведення особистого підсобного господарства та підстави будівництва на них житлових будинків;
- легалізація документів, оформлених нотаріусами;
- загалом нотаріуси Чернігівщини схвально відгукувалися про проведення семінару на такому рівні, підкреслили на необхідності в постійному проведенні подібних заходів з огляду на їхню високу результативність та практичну доцільність.

Голова Чернігівського
обласного відділення
Української нотаріальної палати
О.В. Красногор
Категорія: Статті | Додав: vjaz (05.08.2010) | Автор: О.В. Красногор
Переглядів: 1135 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Корисні посилання
 • Верховна Рада України
 • Президент України
 • "Урядовий Портал"
 • Міністерство Юстиції України
 • Інформаційний Центр МЮУ
 • Українська Нотаріальна Палата
 • Нотаріальна Палата України
 • Академія нотаріату України
 • Вісник Податкової Служби України
 • Газета «Юридична практика»
 • Асоціація Правників України
 • Юридичний портал
 • ДП «Інформаційно-ресурсний центр»
 • Управління нотаріату
 • Юридичний радник
 • Український нотаріат


 • Інформація для нотаріусів про окремі нововведення в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму
 • Copyright Chernigiv Notariat © 2018
  Безкоштовний хостинг uCoz